Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jest jedyną tego typu placówką

w województwie podlaskim.

  • w repertuarze posiada propozycje zarówno dla Widzów o wysokich wymaganiach artystycznych, poruszające problemy współczesnego świata i człowieka, jak i poszukujących humoru oraz rozrywki na dobrym poziomie.
  • ma również ofertę dla Młodych Widzów: adaptacje klasycznych pozycji literatury dla dzieci oraz inscenizacje współczesnych bajek.
  • prowadzi liczne działania edukacyjne: skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych: warsztaty teatralne, „Bajkowe Poranki” oraz „Lato w Teatrze”

 

Teatr Dramatyczny kreuje też nowe zjawiska w przestrzeni kulturalnej Podlasia.

  • Scena Inicjatyw Artystycznych jest odpowiedzią na pomysły, marzenia i plany pracowników Teatru. Twórcy sami wybierają teksty, dokonują obsady. Te inicjatywy, proponują widzom uczestnictwo w wyjątkowej przygodzie: spełnianiu artystycznych marzeń, firmowanych przez samych wykonawców. W ramach tej sceny wystawiane są kameralne przedstawienia, od monodramów po kilkuosobowe sztuki, od klasyki po teksty pisane doraźnie, na zamówienie tej sceny.
  • Scena PracOFFnia – w jej ramach swoje realizacje mogą zaprezentować młodzi, niezależni i aktywni twórcy.
  • TIR to spotkania pod hasłem TEATR I ROZMOWA. TIR to: emisje słuchowisk Teatru Polskiego Radia, projekcje spektakli Teatru TVP, pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych, zrealizowanych na podstawie sztuk teatralnych lub nawiązujących do ich tematyki, spotkania z twórcami, nawiązania repertuarowe Teatru Dramatycznego, dyskusja, rozmowa o obejrzanym/wysłuchanym spektaklu, wymiana wrażeń, poglądów, stanowisk, quizy, zabawy, zagadki, spór, refleksja, wzruszenie. Bazą główną TIRu jest Teatr, ale dojedzie on do każdego miejsca, które go zaprosi: do szkół gimnazjalnych, licealnych, wyższych, do ośrodków kultury.

 

 

Adres

Nasz adres:

ul. Elektryczna 12, 15-080 Białystok

GPS:

53.13143155171549, 23.16760141262239

Przycisk kontaktu